dsads
Áno
Nie

Volajte   +421 517 734 109 radi Vám poradíme...

Výroba, predaj a montáž gamatiek GAMA-PO

logo_header

spoločnosť s ručením obmedzeným

 

Budovateľská 22

080 01 Prešov,

Slovenská republika

Tel.: + 421 517 734 109
E-mail:   plynospol@plynospol.sk
Web: www.plynospol.eu
IČO: 31652816
DIČ: SK2020520447

 

           výrobca lokálnych plynových ohrievačov    gama-po

 

Hlavnou činnosťou je výroba lokálnych plynových ohrievačov GAMA-PO s hliníkovým výhrevným telesom na zemný plyn a propán - bután o výkonoch 2,4 - 3,4 - 4,7 kW  v dvoch dizajnových prevedeniach.
    

GAMA-PO 2.4 - 3.7 - 4.7 kW (GAMATKA)

Lokálny plynový ohrievač, ľudovo "GAMATKA". Pojem GAMATKA vznikol niekedy v 70 rokoch, keď sa začínali hromadné plynofikácie. Niektorý z výrobcov lokálnych plynových neprenosných ohrievačov  prišiel na trh s výrobkom označeným obchodným názvom  GAMAT. Podobné výrobky vyrábali i ďalšie firmy, napr. MORA, FLANDRIA,  ... Pre všetky tieto ohrievače (upevnenie na stenu, výfuk spalín cez stenu alebo do komína) zľudovel už spomenutý názov.
 
V čase vzniku firmy PLYNOSPOL, spol. s r. o.,  prebiehala plynofikácia väčšiny obcí na východnom Slovensku, čo spôsobilo výrazný dopyt po ohrievačoch a podobných zdrojoch vykurovania. To dalo podnet na vznik myšlienky vyrábať požadovaný sortiment. Bola prijatá koncepcia - moderný, ľahký a cenovo dostupný výrobok. Od začiatku boli vyrábané telesá výmenníkov z hliníka, čím sa odstránili praskavé zvuky pri teplotnej dilatácii, získal sa podstatne lepší prestup tepla, vyššia účinnosť - až 92%, podstatne nižšia celková hmotnosť a dosiahlo sa odstránenie kondenzácie - tým aj zabráneniu korózie výmenníka. Pripojenie zariadenia k plynovému potrubiu pružným spojom - hadicou, umožňuje pohodlnejšiu montáž pre technika a zabraňuje tlakom na armatúru od potrubia a porušovaniu tesnosti spoja. Priebeh prevádzky, nastavenie teploty a bezpečné zastavenie v prípade prerušenia dodávky plynu alebo zhasnutia plameňa zabezpečuje aika EUROSIT 630. Nasávacie a výfukové potrubie je z hliníka a krycí kôš nerezový. Toto riešenie zabraňuje znečisteniu vonkajšej fasády a neskoršej korózii, ako to je v prípade použitia klasických materiálov koša. Na želanie zákazníka je dodávané i prevedenie s odvodom spalín do komína.
Čelný kryt prešiel od začiatku výraznými dizajnovými zmenami. V súčasnosti sú vyrábané dve dizajnové prevedenia čelného krytu - hranatý v krémovom odtieni alebo zaoblený s povrchovou úpravou biely lesklý komaxit. Posledný variant sa vyrába od augusta 2006.

 

Uvedené technické riešenia, vrátane technológie výroby výmenníka, sú chránené ako technický úžitkový vzor. Názov výrobku GAMA-PO ("GAMATKA") je chránený ochrannou známkou. Takmer polovicu produkcie ročne exportujeme do krajín EÚ - najmä  Českej republiky, Nemecka, Bulharska a Kanady.

 

Na stiahnutie

Certifikáty:

 

Návod na obsluhu / The instruction manual: